دیجیتال مارکتینگ چیست؟ انواع، استراتژی ها و بهترین شیوه ها – مشاور فوربس

قبل

جامد ایجاد کنید استراتژی بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما با درک بهتر انواع تاکتیک های بازاریابی دیجیتال که بهترین بازده را ارائه می دهند، شروع می شود. در زیر شما را با شش نوع بازاریابی دیجیتال آشنا می کنیم: بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جستجو (SEO)، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موبایلی و بازاریابی محتوا.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی یکی از محبوب ترین انواع بازاریابی دیجیتال است. تنها در ایالات متحده، بیش از 308 میلیون نفر حداقل یک بار در ماه به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند. افراد در هر سنی از رسانه های اجتماعی برای سرگرمی، تعامل با دیگران، کسب اطلاعات در مورد علایق خاص و خرید استفاده می کنند.

برای مشاغلی که امیدوارند دیده شدن و فروش را به دست آورند، آمار شبکه های اجتماعی او نشان می دهد که ترکیب رسانه های اجتماعی در ترکیب بازاریابی شما می تواند یک استراتژی درست باشد. رسانه های اجتماعی منبع اصلی اطلاعات برند برای ۷۸ درصد از کاربران اینترنت هستند. تقریبا نیمی از مصرف کنندگان آمریکایی گزارش می دهند که از طریق رسانه های اجتماعی خرید کرده اند.

برترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی شامل یوتیوب، فیس‌بوک، تیک تاک، اینستاگرام، واتس‌اپ، پینترست، لینکدین، اسنپ‌چت و ایکس (توئیتر سابق) هستند. پلتفرم های جدیدی مانند BeReal و Poparazzi به طور مرتب وارد بازار می شوند.

چشم انداز اجتماعی به طور مداوم در حال تغییر است. به عنوان مثال، توییتر که اکنون X است، یکی از مهم ترین پلتفرم ها بود، اما به نظر می رسد کانال اجتماعی اکنون با مشکل مواجه شده است. توییتر حدود 32 میلیون کاربر دارد از زمانی که ایلان ماسک این پلتفرم را در سال 2022 خرید. TikTok تا سال 2017 در صحنه بین المللی ظاهر نشد، اما اکنون این پلتفرم را پیدا کرده است. بیش از 1.7 میلیارد کاربر فعال ماهانه. بازاریابان دیجیتال باید به تغییرات کانال های رسانه های اجتماعی توجه کنند.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) این یک استراتژی بازاریابی دیجیتال حیاتی برای مشاغلی است که از افزایش ترافیک وب سایت خود بهره مند می شوند. سئو فرآیند بهینه سازی وب سایت شما است به طوری که موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه بالایی را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) به وب سایت شما می دهند.

سئو همه چیز در مورد هدایت ترافیک ارگانیک به سایت شما است. برخلاف تبلیغات پولی، با سئو، بازدیدکنندگانی که سایت شما را پیدا می‌کنند، از جستجوهای بدون پرداخت می‌آیند. هر روز نزدیک به 8.5 میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود و فرصت های زیادی را برای مشاغلی که می خواهند محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند، فراهم می کند. رتبه بندی بالا در گوگل کلید جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما است.

در یک نظرسنجی توسط مجله موتور جستجو انجام شد49 درصد از پاسخ دهندگان گزارش دادند که سئو بالاترین بازگشت سرمایه (ROI) را در بین هر کانال بازاریابی دیجیتال دارد. شما می توانید با یادگیری بیشتر در مورد فاکتورهای رتبه بندی گوگل یا با کمک، سئو را به صورت رایگان شروع کنید مهمترین ابزارها و برنامه های سئو. همچنین می توانید با آن کار کنید خدمات بهینه سازی موتور جستجو یا آژانسی برای ایجاد یک طرح سئو و مدیریت سئوی شما برای شما.

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC).

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست: هر بار که شخصی روی تبلیغات دیجیتال شما کلیک می کند، هزینه ای را پرداخت می کنید. میزان پرداختی شما بر اساس پلتفرمی که در آن تبلیغ می کنید، ترافیک احتمالی پست تبلیغ شده شما و تعداد رقبای که مایل به پرداخت برای تبلیغات مشابه هستند تعیین می شود.

گوگل ادز بزرگترین پلتفرم PPC در جهان است. بسیاری از شرکت‌هایی که در بازاریابی سئو فعالیت می‌کنند، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) در گوگل را نیز انجام می‌دهند. تبلیغات پولی در گوگل در بالای نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر می شود و این ویژگی موقعیت یابی می تواند ترافیک بیشتری را به وب سایت شما برساند.

تبلیغات گوگل تنها وسیله شما برای تبلیغات PPC نیست. همچنین می‌توانید تبلیغات PPC را در سراسر شبکه جستجوی مایکروسافت در سایت‌های Bing و شریک و همچنین در کانال‌های اجتماعی برتر از جمله YouTube، Facebook، Instagram، Snapchat، LinkedIn، Amazon و TikTok خریداری کنید.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از مهم ترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ است که احتمالاً می خواهید آن را به آمیخته بازاریابی خود اضافه کنید. طبق آمار Statista، کسب‌وکارها به ازای هر دلاری که برای بازاریابی ایمیلی خرج می‌کنند، به طور متوسط ​​حداقل 32 دلار درآمد کسب می‌کنند. برای برخی از بخش ها، مانند خرده فروشی، تجارت الکترونیک و کالاهای مصرفی، این عدد 45 دلار است.

برای اینکه در بازاریابی ایمیلی موثر باشید، باید یک استراتژی برای جمع آوری آدرس ایمیل از مشتریان و مشتریان بالقوه ایجاد کنید. بسیاری از شرکت‌ها با هر مواجهه با مشتری، ایمیل‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و گاهی اوقات انگیزه خاصی برای پیوستن به لیست ایمیل ارائه می‌دهند. وب سایت کسب و کار شما همچنین مکانی عالی برای ارائه انگیزه به بازدیدکنندگان است تا بتوانید پایگاه داده ایمیل خود را توسعه دهید.

توسعه و پرورش لیست ایمیل شما حیاتی است بازاریابی ایمیلی موفق. همچنین باید به اولویت های ارتباطی لیست خود احترام بگذارید و فقط اطلاعات مرتبطی را ارسال کنید که پایگاه شما می خواهد دریافت کند. همچنین عدم مدیریت، از جمله رعایت، جنبه های قانونی بازاریابی ایمیلی قانون CAN/SPAM می گوید، برای موفقیت بازاریابی ایمیلی بسیار مهم است.

بیشتر بازاریابان به جای مدیریت دستی ایمیل های تجاری، نرم افزار بازاریابی ایمیلی را دریافت می کنند. را بهترین نرم افزار ایمیل مارکتینگ به روز رسانی پایگاه داده ایمیل، مدیریت مشترکین جدید و لغو اشتراک برای شما آسان می شود.

نرم‌افزار ایمیل شما همچنین باید تقسیم‌بندی پایگاه داده ایمیل‌تان را بر اساس علایق مشتری، ایجاد طرح‌های ایمیل جذاب، مدیریت زمان‌بندی ایمیل و اندازه‌گیری معیارهای ایمیل، از جمله نرخ باز کردن، نرخ کلیک (CTR) و نرخ تبدیل و نرخ‌های پرش را آسان کند.

بازاریابی موبایلی

تنها در ایالات متحده بیش از 310 میلیون کاربر تلفن هوشمند وجود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که بازاریابی تلفن همراه به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال محبوب برای مشاغل تبدیل شده است.

بازاریابی تلفن همراه معمولاً از طریق پیام های متنی انجام می شود که به آن سرویس پیام کوتاه (SMS) نیز می گویند. نرخ باز شدن متن تا 98 درصد تخمین زده می شود که یکی از دلایل موثر بودن بازاریابی تلفن همراه است. در حالی که پیام های متنی محبوب ترین روش بازاریابی تلفن همراه است، اعلان ها را می توان از برنامه های تلفن همراه و کانال های اجتماعی در تلفن های هوشمند نیز دریافت کرد. برنامه های کاربردی تجاری برای بازاریابی تلفن همراه هر روز در حال گسترش هستند.

بازاریابی محتوا

هر شکلی از بازاریابی دیجیتال بر محتوای قانع کننده برای جلب علاقه و جذب مشتریان بالقوه متکی است. بازاریابی محتوا این اصطلاحی است که برای توصیف انواع مختلف محتوایی است که می توانید برای انتشار در کمپین های بازاریابی دیجیتال خود ایجاد کنید.

بازاریابی محتوا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله وبلاگ ها، اینفوگرافیک ها، مقالات سفید، کتاب های الکترونیکی، ویدئوها، پادکست ها، آزمون ها، اسلایدها و وبینارها. برخلاف تبلیغات، بازاریابی محتوا آشکارا تبلیغاتی نیست، بلکه از روش‌های ظریف‌تری برای اطلاع‌رسانی، آموزش یا تأثیر بر بازار هدف مورد نظر شما استفاده می‌کند.

شما می توانید از بازاریابی محتوا برای ایجاد قدرت در موضوعات خاص یا ایجاد سر و صدا برای برند خود استفاده کنید. یکی از مزیت های اصلی بازاریابی محتوا این است که تقریباً با هر بودجه ای می توانید آن را انجام دهید. یک رویکرد خودتان انجام دهید (DIY) برای بازاریابی محتوا فقط چند سکه برای شما هزینه خواهد داشت، یا اگر بودجه شما اجازه می دهد، می توانید با کپی رایترها، فیلمبرداران، طراحان و سایر کارشناسان توسعه محتوا برای ایجاد محتوا برای کسب و کار خود کار کنید.

DG marketor وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *